Доставка контейнерів з Китаю в Україну

Морські контейнерні перевезення — основний спосіб доставки товарів з Китаю в Україну. Це швидкий, недорогий і зручний варіант транспортування будь-якого вантажу: від одягу і взуття до лікарських препаратів. Але які особливості морських перевезень контейнером? У статті розглянемо, про що варто знати замовнику послуги і на що звернути увагу.

 

Етапи доставки контейнерів з Китаю

    1. Доставка в межах країни і затаможка

Насамперед необхідно підготувати вантаж і завантажити його на складі постачальника. Потім його доставляють у порт, звідки вантажу належить відправитися за кордон, і проводять митне оформлення (затаможку).

    2. Фрахт судна

Фрахт — це плата за морське перевезення вантажу, яке оплачує перевізнику відправник або одержувач вантажу. На розмір фрахту впливають сезонність, порти завантаження і прибуття, загальна вага і особливості вантажу, тип сервісу.

У високий сезон вартість фрахту в Китаї підвищується через великий попит на відправлення. Під високим сезоном розуміються Китайський Новий рік (кінець січня — початок лютого), День утворення КНР (1 жовтня) і т. п.

З грудня 2020 роки ми спостерігаємо різке підвищення цін на перевезення. У минулі роки рівень морського фрахту зберігався на рівні $ 2000-3000 за 40 TEU. Тепер ставки складають $ 7200-10000 за 40 TEU. Ціни різко зросли через пандемію коронавируса, на вартість також вплинули нестача обладнання, ажіотаж на фабриках, необхідність поповнювати запаси сировини і готової продукції, брак вільного місця на судах.

    3. Доставка в Україну і розмитнення

Етап включає вантажно-розвантажувальні роботи в порту вивантаження, експедиція в порту, розмитнення, а також доставку контейнера до терміналу або місця вивантаження.

 

Терміни доставлення контейнера з Китаю в Україну

Все залежить від того, де знаходяться порти завантаження і вивантаження, а також від типу сервісу (прямий чи непрямий). Південні порти КНР знаходяться ближче, ніж північні, тому вантаж прибуде в країну швидше. Так, з південних портів контейнери доставляють в середньому за 32-37 днів, а з північних — за 38-45 днів.

 

Умови відправлення контейнерів з Китаю

Умови доставлення регулюються Incoterms 2020 року — звід з 11 уніфікованих міжнародних правил. Спираючись на умови постачання Інкотермс, ви можете вибрати, куди постачальнику відправити вантаж:

  • ваш склад, без оплати розмитнення і мит — умова DAP;
  • борт судна в обраному порту відправлення — FOB;
  • найближчий до вас порт, але без вивантаження контейнера з борту судна, митного оформлення і доставлення на склад — CIF.

Існує також умова EXW, при якому ви самі забираєте товари з фабрики відправника. При цьому всі витрати за транспортування оплачує покупець (одержувач), тобто ви.

Для новачків в логістиці оптимальний варіант — той, в якому максимальна відповідальність покладена на відправника. Мова про умови DDP. В такому випадку продавець зобов'язаний провести затаможку, доставити вантаж в обумовлений з покупцем порт, оплатити мита і виконати розмитнення. Від одержувача потрібно лише розвантажити й прийняти товар.

У CarryLand є перевірені надійні агенти в Китаї, які можуть організувати перевезення вантажу з Китаю на будь-яких умовах постачання і для будь-яких вантажів. Зв'яжіться з нами — проконсультуємо з усіх питань.

 

Вартість доставлення контейнера з Китаю в Україну

Ціна включає базову ставку фрахту і надбавки: бункерні надбавки, плату за прохід каналів, військові ризики і т. п.

Зверніть увагу: вартість фрахту може змінюватися щотижня. Відправлення контейнера умовно 1 травня може коштувати на $ 1000. дешевше, ніж 10 травня. Ми допоможемо підібрати оптимальну дату відправлення контейнера з Китаю в Україну. І це не єдине наша перевага :)

 

Доставка з Китаю в Україну залізницею: чи є в цьому сенс?

Традиційно товари з Піднебесної в Україні доставляють морем, тому що це недорого і безпечно. Але вартість морського фрахту за один 40-футовий контейнер зросла втричі, якщо порівнювати ціни за травень 2020 і січень 2021 — $ 3000 і $ 10000 відповідно. На вартість вплинули пік сезону (Новий рік в Україні в січні і Китайський Новий рік в лютому) і недолік порожніх контейнерів для експорту з Китаю.

У липні 2021 року китайський оператор East Line запустив регулярний поїзд напрямком КитайУкраїна. Китайські експортери готові перевозити величезні обсяги вантажів залізницею, і український бізнес готовий прийняти нові умови доставки. З Піднебесної в нашу країну прибули вже 45+ відправлень.

Плюсами транспортування товарів по ж/д стали надійність і швидкість: по морю замовлення доставляють до 45 днів, по залізниці — за 18-20. Але у залізниці є і мінуси. Головний — це вартість: доставка в контейнерному поїзді на 30% дорожче, ніж морем. Крім того, зараз потяги прибувають тільки на вантажну залізничну станцію «Ліски» в Києві — це незручно імпортерам, тому що їм доводиться окремо платити за доставку по країні.

 

Що повинні врахувати замовники, які хочуть приймати товари з Китаю, відправлені залізницею:

  • Заздалегідь підготувати документи для міжнародних митних переходів. Контейнерний поїзд перетинає чотири кордони, і у кожної країни свої правила, нормативи і вимоги. Для кожної митниці потрібні окремі пакети документів, і відправити їх потрібно заздалегідь.
  • Приготуватися працювати по передоплаті. Якщо китайський відправник не знає замовника, за кілька перших поставок доведеться заплатити вперед з розрахунку «оплатив — відправили».
  • Врахувати, що митниця може не пропустити різні вантажі в одному контейнері. Не всі товари, відправлені збірним вантажем, сумісні з небезпеки, температурному режиму та іншим властивостям. Важливо пам'ятати і про обмеження за кількістю кодів ТН ЗЕД в одному контейнері і кількості відправників.

Чи подешевшає доставка товарів з Китаю залізницею? Це можливо, якщо Україна збільшить експорт, відкриє додаткові станції для приймання і відправлення поїздів, а також введе міжнародну електронну товарно-транспортну накладну. Важко сказати, коли це трапиться, але вже ясно, що залізничні контейнерні перевезення — перспективний напрямок.

 

Переваги роботи з CarryLand

  1. 15 років організуємо відправлення вантажів з Китаю — знаємо тонкощі роботи, гарантуємо безпроблемне доставлення.
  2. Працюємо з перевіреними агентами, у яких є склади поблизу основних портів.
  3. Перевозимо різні види вантажів, включаючи негабаритні та небезпечні.

 

Хочете доставити контейнер з Китаю в Україну? Зв'яжіться з CarryLand. Зорієнтуємо по термінам й вартості, допоможемо перевезти вантаж швидко, комфортно і без проблем.